CV którego szukasz
Pisanie CV nie jest takie skomplikowane jakby się mogło wydawać
CV
Każdy, kto poszukiwał kiedyś pracy, dobrze wie, iż zwykle przy rekrutacji wymagane są CV, a czasami też listy motywacyjne. Są to podstawowe dokumenty, w oparciu o które rekruterzy dokonują pierwotnej selekcji aplikujących na określone stanowisko. Jeżeli więc opracujemy je stosownie, mocno wzrosną nasze szanse na otrzymanie wymarzonej posady.
W istocie jednak przygotowanie nawet krótkiego życiorysu raczej nie jest takie proste. Niestety po przesłaniu CV, gdy nie otrzymujemy żadnej odpowiedzi, nie można sprawdzić czy to przez to, że nie spełnialiśmy oczekiwań pracodawcy czy może to właśnie nasz życiorys nie był właściwie opracowany. Dlatego warto wcześniej skorzystać z fachowej pomocy.
Przede wszystkim można wyszukać w internecie na stosownych stronach wzory CV, na podstawie których opracujemy swój dokument. Zwróćmy uwagę, iż w zależności od branży, do jakiej aplikujemy, taki wzór CV może się wyraźnie różnić.
Inna możliwość to szablony CV. Są to wstępnie przygotowane pliki, w których wystarczy tylko podać własne dane. Podobny szablon CV możemy bezpłatnie przekopiować z różnorakich stron na własny dysk.
Prawdopodobnie najprostszą metodą są jednak generatory CV. Są to praktyczne aplikacje, jakie składają się z wielu pól umożliwiających szybkie zamieszczanie wymaganych informacji w dokumencie. Możemy także dodać tam fotografie. Kiedy już wszystko wpiszemy, generator CV stworzy dla nas plik z całym dokumentem.
Naturalnie wyraźnie więcej trudu wymaga list motywacyjny, bowiem standardowo posiada on mniej ścisłą strukturę, poza tym tworzymy go z myślą o określonej posadzie. Nie możemy więc wykorzystać tutaj jakiegoś jednego wzoru – list motywacyjny musimy już napisać samemu.
Menu
Create A Free Website With WebStarts.com